Pergola Tarasowa z aluminium

W jakich aranżacjach ogrodowych sprawdzą się nowoczesne pergole?

Pergole umieszczane w ogrodach oraz na tarasach to funkcjonalne wyposażenie przestrzeni przydomowej. Przede wszystkim dzięki nim zyskujemy dodatkowe miejsce do wypoczynku, które może chronić przed deszczem, wiatrem czy promieniami słonecznymi. Oprócz tego, jeżeli postawimy na konstrukcję dopasowaną do określonego miejsca, będzie ona ozdobą posesji. Do jakich ogrodów pasują warianty nowoczesne?

Nowoczesne pergole, które podkreślą charakter ogrodu

Pergole utrzymane w nowoczesnym stylu doskonale komponują się z minimalistycznymi ogrodami, gdzie szczególną wagę przykłada się do zachowania porządku oraz estetyki przestrzeni. Zazwyczaj mamy tam ładny, zielony trawnik oraz określone rośliny, które razem tworzą spójną całość. Osoby chcące stworzyć niepowtarzalne miejsce do wypoczynku, mogą postawić pergolę w ogrodzie utrzymanym w stylu japońskim, zaprojektowanym z dbałością nawet o najmniejsze szczegóły.

Należy także zaznaczyć, że nowoczesna pergola ogrodowa będzie pasować do przestrzeni z elementami stylu boho. Dzięki tego rodzaju konstrukcji posesja zyska oryginalnycharakter. Podczas poszukiwania odpowiedniego projektu, powinniśmy pamiętać o tym, aby wybrać wariant dopasowany kolorem oraz materiałem do innych elementów w ogrodzie. Najczęściej nowoczesne pergole są tworzone z lameli wykonanych z drewna, aluminium albo kompozytu.

Na co zwrócić uwagę urządzając pergolę?

Ważne jest nie tylko to, do jakiego ogrodu trafi pergola, lecz także to, w jaki sposób urządzimy jej wnętrze. Jeżeli zależy nam na tym, aby całość prezentowała się elegancko i minimalistyczne, powinniśmy pod zadaszeniem umieścić miękką, komfortową sofę ogrodową oraz stolik. Z kolei w aranżacjach boho doskonale sprawdzą się kolorowe fotele, lampiony oraz rośliny, które mogą oplatać ściany konstrukcji.