drewno kominkowe

Drewutnie aluminiowe – charakterystyka, zastosowanie

Drewutnie aluminiowe są coraz częściej wykorzystywane w ogrodach jako wygodne i estetyczne miejsce do przechowywania drewna opałowego. Przeczytaj nasz artykuł, gdzie opisujemy ich zastosowanie oraz omawiamy najważniejsze kryteria, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego miejsca do ustawienia drewutni.

Charakterystyka drewutni aluminiowych

Drewutnia to element, który pozwala na składowanie drewna opałowego w sposób przewiewny i chroniący przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Coraz częściej stawia się na gotowe konstrukcje kupowane w sklepach branżowych, które mają dużą wartość dekoracyjną i lepiej wpasowują się w architekturę. Drewutnie aluminiowe to obiekty lekkie, odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Charakteryzują je minimalistyczne wzornictwo i możliwość dopasowania koloru do stylu danego ogrodu.

Zastosowanie drewutni aluminiowych

Zabudowy aluminiowe, takie jak drewutnie są idealnym rozwiązaniem do przechowywania drewna opałowego, na przykład na potrzeby organizacji grilla czy ogniska. Mogą stanowić samodzielny element małej architektury ogrodowej lub być trwale połączone z innymi konstrukcjami. Drewutnia aluminiowa to także estetyczny element dekoracyjny, który można wpasować w architekturę.

Kryteria wyboru miejsca na postawienie drewutni aluminiowej

Miejsce usytuowania drewutni powinno spełniać kilka kryteriów, takich jak przewiewność i jednocześnie osłonięcie przed opadami deszczu i śniegu, swobodny dostęp do opału oraz niewielka ekspozycja na działanie czynników atmosferycznych. W praktyce wybiera się stanowiska osłonięte jednocześnie od wiatru i nadmiernego nasłonecznienia. Zalecane jest ustawienie drewutni blisko domu lub strefy rekreacyjnej, gdzie będzie ona łatwo dostępna.